Stacja Biologiczna UG Aktualności Leśny Festyn Edukacyjny

Leśny Festyn Edukacyjny

W sobotę 10 czerwca 2017 Stacja Biologiczna gościła na Leśnym Festynie Edukacyjnym, zorganizowanym w Gdyni przez Lasy Państwowe. Tym razem tematem przewodnim naszego stoiska edukacyjnego były zależności między roślinami a zapylaczami: "Zwykły czy polecony, czyli zwierzęta na usługach roślin". Czym zwabić owada? Jak owady widzą kwiaty? Jakie kwiaty dostarczają pożywienia tylko dla "VIPów"? Czy w biznesie przyrodniczym także zdarzają się oszuści? Tego wszystkiego mogli dowiedzieć się uczestnicy pikniku, którzy tłumnie zjawili się w namiotach wystawienniczych. Dodatkową atrakcją naszego stoiska była możliwość własnoręcznego wykonania owadzich czułków, które zdobiły głowy najmłodszych uczestników imprezy.

Na stoisku zorganizowanym przez Wydział Biologii UG można było natomiast zapoznać się z naszą ofertą edukacyjną, dotknąć największych na świecie karaluchów, zaprzyjaźnić się ze straszykami oraz przyjrzeć się z bliska kilkudziesięciu gatunkom owadów leśnych. Najmłodsi chętnie korzystali z możliwości ozdobienia twarzy pomysłowymi malunkami.

Relację z imprezy można zobaczyć np. tu: http://www.dziennikbaltycki.pl/wiadomosci/gdynia/a/lesny-festyn-edukacyjny-w-gdyni-lesnicy-zdradzali-sekrety-pomorskich-lasow-zdjecia, 12167214/

Ostatnio modyfikowane: 12.06.2017